۸ توصیه برای زنده ماندن سازمان ها در عصر انقلاب صنعتی چهارم

رایانش ابری، اینترنت اشیا، مدیریت داده‌های بزرگ، ابررایانه‌های بی‌سیم، ربات‌های هوشمند، اتومبیل‌های خودران، پیشرفت‌های شبکه عصبی و تکنولوژیکی مغز و تغییرات ژنتیکی همگی از جمله تحولات چشمگیر دنیای اطراف ما است که با سرعت نمایی اتفاق می افتند. پروفسور Klaus Schwab برای اولین بار در کتاب خود واژه انقلاب صنعتی چهارم را معرفی کرد که با طیف وسیعی از فناوری‌های جدید همراه است و دنیای فیزیکی، دیجیتال و بیولوژیکی را تغییر می‌دهد. روی تمامی رشته‌ها، صنایع و اقتصاد تاثیر می‌گذارد و حتی ایده‌های چالش‌برانگیزی را در رابطه با معنای انسان بودن مطرح می‌کند.

تغییرات ناشی از انقلاب صنعتی چهارم می‌تواند مزایا و خطرات بزرگی را به‌همراه داشته باشد چرا که جهان این پتانسیل را دارد که میلیاردها نفر را به شبکه‌های دیجیتال متصل کند. از طرفی این تحولات باعث می‌شود که کارایی سازمان‌ها به‌طورچشمگیری بهبود یابد و حتی مدیریت دارایی‌ها به طرقی انجام شود که به بازسازی محیط زیست کمک کند. با این حال، نگرانی‌هایی جدی نیز وجود دارد چراکه ممکن است سازمان‌ها نتوانند خودشان را منطبق و همراستا با تغییرات نمایند یا اینکه فناوری را در جهت صحیح بکار نگیرند. این موارد باعث ایجاد نگرانی‌های امنیتی بسیار مهمی خواهد شد.

عصر انقلاب صنعتی چهارم

تا اینجا در رابطه با واژه انقلاب صنعتی چهارم توضیحاتی ارایه شد اما در ادامه این مقاله سعی می‌شود که توصیه‌هایی برای سازمان‌ها ارایه گردد تا بتوانند موفقیت پنج سال آینده خود را در عصر انقلاب صنعتی چهارم تضمین نمایند:

  1. طرز فکر یک اخلال‌گر را بپذیرید. روی این موضوع تمرکز کنید که چگونه می‌توانید نیازهای مشتریان‌تان را به‌طور موثرتری برآورده کنید. چگونه می‌توانید زندگی آنها را آسان‌تر کنید و چگونه می‌توانید قیمت‌ها را پایین‌تر آورید و از دارایی‌هایتان بهتر استفاده کنید. این موضوع را کانون تمرکز اخلالگران احتمالی‌تان قرار دهید و لازم است که خودتان نیز به آن توجه ویژه داشته باشید.
  2. یک رد پای متوازن و متعادل را حفظ کنید. زمانی که تغییرات صنعتی که در آن کار می‌کنید به اوج خود می‌رسد، اگر شما با آن همراه نباشید، احتمال دارد که از تعادل خارج شوید و جایگاه سابق خود را در محیط جدید از دست بدهید. برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی برای هر دو وجه صنعت، به شما این امکان را می‌دهد که با آگاهی کامل و با اتخاذ استراتژی‌های موثر حرکت کنید، به‌جای آنکه مجبور شوید نسبت به تغییرات محیطی عکس‌العمل نشان دهید.
  3. از طریق همکاری رقابت کنید. فرصت‌های امکان تبدیل اخلالگران به همکاران تجاری را شناسایی کنید و به فکر ایجاد شراکت و سرمایه‌گذاری مشترک باشید. در صنعت اصلی کسب‌و‌کار خود پتانسیل‌هایی را برای توسعه مشارکت با رقبایی درنظربگیرید که فکر می‌کنید توانایی ورود به دنیای صنعتی جدید را خواهند داشت.
  4. روی نتایج مشتری تمرکز کنید. محصولات با نتایج و تجربیات جایگزین می‌شوند. مشتریان دیگر با صنایع و بخش‌های محصولات تعامل نخواهند کرد اما معمولا روی نتایج، راحتی و ارزش بدست آمده از محصول نظرات موثری دارند. سعی کنید که با ارایه محصول بهتر مشکلی از زندگی مشتریان‌تان رفع کرده و همه چیز را برایشان ساده‌تر و آسان‌تر کنید. البته این تغییرات باید با کاهش قیمت مصرف‌کننده نیز همراه باشد.
  5. چشم‌انداز یک قهرمان دیجیتال را توسعه دهید. تبدیل شدن به یک قهرمان دیجیتال برای موفقیت در دنیای امروزی از موارد لاینفک است. پس نگاه کنید که برای تبدیل شدن به یک قهرمان دیجیتال به چه مواردی نیاز دارید.
  6. یک دفاع محکم بسازید. یک دفاع خوب می تواند مقدمه‌ای برای موفقیت باشد. داشتن یک چشم‌انداز دیجیتالی روشن، توسعه ظرفیت‌های متمایز، توانایی شکل‌دادن بازار، ایجاد یکپارچگی قوی داخلی، و اکوسیستم متصل بهم، پنج کلید اصلی ایجاد دفاع خوب برای سازمان است.
  7. استراتژی حمله خود را بشناسید. همانطور که صنایع مختلف به انواع استراتژی‌های رشد و نفوذ و ورود به بازار احتیاج دارند. اما درک این استراتژی‌ها بسیار اهمیت دارد و لازم است که بین این استراتژی‌ها تعادل خوبی برقرار کرد. آیا می‌توانید روی توسعه محصول جدیدتان تکیه کنید یا بهتر است که از طریق معاملات ادغام و اکتساب جلو رود؟ آیا بهتر است که از همکاری با رقبا و شرکا استفاده کنید یا اینکه خودتان به‌تنهایی حرکت کنید؟
  8. تحولات و تغییرات فرهنگی را بپذیرید. هنگامی که صنایع به‌هم می‌پیوندند، یا زمانی که ترکیب‌های جدید شکل می‌گیرد یا اینکه صنایع دیجیتال و سنتی به هم نزدیک می‌شوند، اوضاع خیلی آشفته می‌شود. مهم نیست که این موارد با فرهنگ داخلی شما یا درک کارمندان همراه باشد. ولی لازم است مطمین شوید که انتظارات متقابل را درک کرده‌اید و تخمین خوبی از خطرات احتمالی دارید و این کار از طریق به‌اشتراک‌گذاری چشم‌انداز شفافی از آنچه که پیش رو است، اتفاق می‌افتد. اگر لازم است برای تغییر فرهنگ سازمانی تلاش کنید.

دکتری مدیریت، معمار تحول دیجیتال، یک دهه سابقه مدیریت و توسعه پروژه های نرم افزاری

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

Site Footer