اقتصاد دیجیتالی (Digital Economy) و مزایای آن در حوزه کسب و کار

اقتصاد دیجیتالی (Digital Economy) و مزایای آن در حوزه کسب و کار

واژه اقتصاد دیجیتال در کتاب پرفروش دان تاپ‌اسکات (Don Tapscott) با عنوان “اقتصاد دیجیتال: تعهدات و خطرات در عصر هوش شبکه‌‌ای” بکار برده‌ شد و این کتاب از جمله اولین منابعی است که در رابطه با تغییراتی که اینترنت در کسب‌و‌کارها به‌وجود خواهد آورد، صحبت‌ کرده‌ است.

شرکت مشاوره‌ای دیلویت از واژه اقتصاد دیجیتالی تعریف زیر را ارائه کرده است:

اقتصاد دیجیتالی، فعالیتی اقتصادی است که میلیاردها ارتباط آنلاین روزمره بین مردم، مشاغل، دستگاه ها، داده‌ها و فرآیندها را شامل می‌شود. ستون فقرات اقتصاد دیجیتالی، تراپیوستگی (Hyperconnectivity) است که از رشد اتصال افراد، سازمان‌ها و ماشین‌ها به همدیگر با استفاده از اینترنت، اسمارت فون‌ها و اینترنت اشیاء (IoT) حاصل می‌گردد.

به بیان دیگر، اقتصاد دیجیتال اصطلاحی برای همه فرآیندهای اقتصادی‌، معاملات، تعامل و مجموعه فعالیت‌هایی است که مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال باشند. ذکر این نکته لازم و ضروری است که اقتصاد دیجیتالی (Digital Economy) با اقتصاد اینترنتی (Internet Economy) تفاوت دارد. اقتصاد اینترنتی مبتنی بر اتصال به اینترنت و اقتصاد دیجیتال بیشتر مبتنی بر هر یک از ابزارهای دیجیتالی است که در دنیای اقتصادی امروز مورد استفاده واقع شده‌اند.

در دنیای پرتلاطم امروزی، اقتصاد جهانی نیز دستخوش تحول دیجیتالی شده است و این تغییرات با سرعت بسیار زیادی در حال وقوع هستند. اینترنت، رایانش ابری (Cloud Computing)، داده‌های بزرگ (Big Data)، فین تک (Fintech) و سایر فناوری‌های دیجیتال جدید برای جمع‌آوری، ذخیره، تجزیه‌و‌تحلیل و به‌اشتراک‌‌گذاری اطلاعات دیجیتالی و تبدیل تعاملات اجتماعی استفاده می‌شوند. دیجیتالی شدن اقتصاد مزایای بسیاری داشته و بهره‌وری را چندین برابر می‌کند؛ زیرا فناوری‌های دیجیتال رشد اقتصادی را افزایش داده و اشتغال‌زایی را تسهیل می‌بخشند. از طرفی تاثیر دیجیتالی‌ شدن اقتصاد در مراحل مختلف توسعه یکنواخت نیست و اثربخشی آن روی رشد اقتصادی کشورهای توسعه‌یافته نسبت به کشورهای در حال توسعه بیشتر است؛ اما در سمت دیگر، کشورهای توسعه‌یافته رشد اشتغال کمتری را در مقایسه با کشورهای در حال توسعه تجربه می‌کنند.

موفقیت در اقتصاد دیجیتالی

دولت‌ها می‌توانند با وضع سیاست‌هایی برای افزایش سرمایه‌گذاری در فناوری‌های دیجیتال، بهبود حمایت‌های مرتبط با کسب‌و‌کارهای نوآورانه، آموزش بهتر فناوری در دوران آکادمیک و حمایت از مصرف‌کننده، نقش پررنگی را در شکل‌گیری و موفقیت اقتصاد دیجیتالی ایفا کنند. برای مثال دولت باید توجه داشته باشند که در برخی حیطه‌ها، یکی از بهترین تصمیماتی که می‌توانند اتخاذ کنند، رویکرد عدم مداخله است.

برای اینکه شرکت‌ها در اقتصاد دیجیتالی موفق باشند، مدیران ارشد فناوری‌اطلاعات سازمان می‌توانند نقش موثری ایفا کنند. آنها باید درک صحیحی داشته باشند که چگونه فناوری‌های دیجیتال می‌توانند فرصت‌های بیشتری برای رشد کسب‌وکار فراهم آورده و ارزش‌های جدیدی برای ارایه به مشتریان ایجاد کنند.

یکی دیگر از روش‌های موفقیت، سرمایه‌گذاری روی افرادی است که مهارت‌های قابل‌ملاحظه‌ای روی فناوری داشته و نوآوری هرچه بیشتری را در کسب و کار به ارمغان می‌آورند. سازمان‌ها باید به دنبال استخدام افرادی باشند که پتانسیل خوبی در زمینه فناوری‌های دیجیتال دارند. هرچند که پس از استخدام، لازم است دوره‌های آموزشی ضمن خدمت نیز برای به‌روز‌نگهداشتن این توانایی‌ برای پرسنل برگزار شود.

در آخر، شرکت‌ها باید برای رونق‌ بخشیدن به فضای کسب‌و‌کار خود، فرهنگ رهبری خود را مجددا مورد بررسی قرار دهند. ساختارهای رهبری که در قرن ۲۰ حاکم شده‌اند، دیگر در اقتصاد دیجیتال امروز کار نمی‌کنند. شرکت‌ها باید بیش از آنکه نظر رهبران ارشد را تغییر دهند، تصمیم به تغییر فرهنگ بگیرند و تصمیم‌گیری‌های خود را بر اساس تحلیل انجام دهند.

دکتری مدیریت، معمار تحول دیجیتال، یک دهه سابقه مدیریت و توسعه پروژه های نرم افزاری

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

Site Footer