تحول ارزش پیشنهادی سازمان‌ها در دنیای دیجیتال امروزی

تحول ارزش پیشنهادی سازمان‌ها در دنیای دیجیتال امروزی

ارزش پیشنهادی (Value Proposition) قولی است که یک شرکت در صورت انتخاب و خرید محصولات یا خدمات خود به مشتریانش می‌دهد. همچنین بیانیه‌ای است که برند یک شرکت را به مشتریان معرفی می‌کند با توصیف اینکه چرا به‌ وجود آمده، چگونه فعالیت می‌کند و چرا مناسب کسب‌و‌کارشان است. معمولا شرکت‌ها از این بیانیه استفاده می‌کنند تا مشتریانی هدف‌قرار‌دهند که بیشتر سود را از استفاده محصولات شرکت بدست می‌آورد. در واقع این عبارت، مهمترین عنصر پیام بازاریابی یک شرکت است و به مشتریانش این را می‌رساند چرا باید آن شرکت را به جای رقبایش انتخاب کنند.

برج ارزش پیشنهادی

تحول ارزش پیشنهادی سازمان‌ها در دنیای دیجیتال امروزی

برای ایجاد یک استراتژی موفق باید تشخیص دهید که مشتریان بیشتر دنبال کدام ارزش‌ها هستند و کدامیک را شما می‌توانید ارایه کنید. در شکل، برج ارزش پیشنهادی را مشاهده می‌کنید و این برج به شما کمک می‌کند که این ارزش در شرکت‌تان را در مسیری ساختار‌یافته و تنها در یک صفحه طراحی کنید. بدین طریق ارزش مذکور به‌راحتی برای تیم‌های مختلف سازمان مانند تیم بازاریابی برای ایجاد بازار هدف یا تیم فروش برای اینکه تشخیص دهد آیا محصولات و خدمات با نیازهای مشتری تطبیق دارد یا خیر، دردسترس خواهد بود.

تغییر شکل ارزش پیشنهادی برای مشتریان

در عصر تحول دیجیتال، سازمان‌ها نیاز دارند تا از خودشان در برابر تغییرات زیاد محافظت کنند. برای این کار دو تغییر کلیدی می‌تواند: ۱. بازنگری در ارزش پیشنهادی شرکت برای مشتریان (آنچه ارایه می‌شود) و ۲. تغییر شکل مدل عملیاتی (نحوه ارایه آن) باشد. این تغییرات چالش‌ها و فرصت‌هایی را به‌همراه خواهد داشت:

  • محصولات و خدمات، اطلاعات و تعامل با مشتریان معمولا از طریق قابلیت‌های جدید مثل قابلیت استفاده در هرجا (Mobility) تغییر شکل می‌یابند. در اینجا چالش این است که چگونه از طریق ارزش پیشنهادی جدید برای مشتری کسب درآمد کرد.
  • مدل عملیاتی نیز می‌تواند با نیازهای جدید مشتریان تطبیق پیدا کند. انجام این کار نیازمند یکپارچه‌سازی تمامی فعالیت‌های سازمان است و همچنین باید تمامی داده‌های مرتبط با آنها نیز به‌صورت بهینه مدیریت و پیگیری شوند. در اینجا نیازمندی‌های کسب‌و‌کار برای دستیابی به ظرفیت حداکثری و بهره‌وری بالا چه مواردی می‌باشد؟
تحول ارزش پیشنهادی سازمان‌ها در دنیای دیجیتال امروزی

مسیر تحول ارزش پیشنهادی

برای تحول بخشیدن به ارزش پیشنهادی شرکت مسیر زیر پیشنهاد می‍‌شود:

  1. ارزشی که در حال حاضر شرکت به مشتریان خود ارائه می‌کند را با بهره‌گیری از تجربیات دیجیتال تقویت کنید. این موضوع هم به پیشرفت تجربه مشتری و هم در ایجاد جامعه جدید دیجیتال کمک خواهد کرد.
  2. یک جریان جدید درآمدی را به‌وجود آورید. یک جریان درآمدی جدید ایجاد کنید که فقط مبتنی بر جامعه دیجیتالی باشد. در اصل، این امر مستلزم بهبود نام تجاری است.
  3. ارزش پیشنهادی را تحول بخشید. بسته به صنعتی که در آن هستید، در اینجا تحول به معنای جایگزینی کامل ارزش فیزیکی با دیجیتالی است یا ارزش یکپارچه‌‌ی فیزیکی+دیجیتالی ایجاد شود.

انتخاب مسیر نباید بر اساس میزان اختلال دیجیتال در صنعت مربوطه باشد. از آنجایی که انتظارات دیجیتال مشتریان بسیار مهم است، سازمان‌ها باید تصمیمات استراتژیکی بگیرد که بتواند فرایندهایش را دیجیتال‌سازی کند.

ارزش پیشنهادی دیجیتال

این ارزش، دلیل استفاده از محصول یا کانال دیجیتالی است. حال سوال اساسی این است که چگونه ارایه محصولات یا خدمات به صورت دیجیتالی می‌تواند برای مشتریان ارزش ایجاد کند؟ یک ارزش دیجیتال موفق، راهکار ارزشمندی را برای حل یک مشکل اساسی ارایه می‌دهد یا اینکه برای کاربران مزایای بیشتری را به‌همراه می‌آورد.

دکتری مدیریت، معمار تحول دیجیتال، یک دهه سابقه مدیریت و توسعه پروژه های نرم افزاری

جوابی بنویسید:

آدرس ایمیل شما به صورت عمومی منتشر نخواهد شد.

Site Footer